Hemma igen!

WP_20131020_030

Är nu hemma från den ärorika Gröna Ön! Självklart blandade känslor! Det är skönt att vara klar med alla tentor och ha jullov ett tag. Samtidigt var det tråkigt att ta farväl av mina ärorika bröder på Galway City Gym. Var ett väldigt känslosamt farväl med vissa av dem!
Tråkigt att lämna Galway i allmänhet också, det är numera den True Friend-tätaste staden i världen (Stockholm på andra plats, statistik från min Latsbrah-sida).
Gillar verkligen Irland, kan lätt tänka mig att bo där igen.

WP_20131020_004[1]

Som en sista rolig grej under min vistelse hände igår en episk sak på flygplatsen i Dublin då en kille kommer fram och hälsar, han berättade att hans boys hade berättat om mig och att han börjat kolla på mina videor. Verkligen hur kul som helst. Kändes väldigt ärorikt. Blir spännande att se om det samma händer i Sverige nu i sommar, annars får jag helt enkelt flytta tillbaka om jag vill känna mig älskad 🙂 :).WP_20131020_028Nu är jag i Vallentuna fram till Januari då jag gör min ärorika återkomst till Uppsala. Blir att bulka järnet fram tills dess med julmat och godis!

967195_606832399352960_2079661071_o

Jag och en av mina main men. Blev nästan tårögd när vi tog farväl (no homo).

%d bloggers like this: